Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Karolcia - streszczenie

wtedy mogłaby wyręczyć ją z drobnych codziennych obowiązków. Karolcia słysząc słowa matki poprosiła koralik, by stała się dorosła. Mama nie poznała córki i wyprosiła obcą osobę z mieszkania. Niestety Karolcia zgubiła po drodze koralik. Zasmucona zeszła na dół, jednak koleżanki bawiące się na podwórzu także jej  nie poznały. W końcu dziewczynka wykorzystała powrót ciotki do domu i odpychając ją wtargnęła do mieszkania i znalazła na podłodze koralik szybko wracając do postaci małej dziewczynki.
    Rodzice i ciocia Agata podczas obiadu wspomnieli dziwną wizytę nieznajomej, która twierdziła, że ma na imię Karolcia. Postanowiono zamykać drzwi na klucz, aby obcy nie mogli wchodzić do domu nieproszeni. Wieczorem rodzice wyszli do kina. Karolcia położyła się do łóżka i długo myślała o koraliku. Ostatecznie powiesiła go na sznureczku i postanowiła rozważniej wypowiadać życzenia.


O ciociu Agato!

    Pewnego dnia ciotka Agata wzięła do ręki koralik myśląc, że to guziczek. Pomyślała, że przydałyby się jej okulary i w tym momencie okulary pojawiły się na jej nosie. Następnie zapragnęła zjeść ulubione ciastka. Te również pojawiły się na tacach. Brakowało tylko gości. W momencie, gdy kobieta o tym pomyślała do mieszkania wszedł listonosz i sąsiedzi mieszkający poniżej. Ostatnim gościem okazała się zła czarownica. Karolcia rozpoznała ją i szybko wyrwała cioci koralik z zaciśniętej dłoni. Poprosiła, aby wszyscy goście i ciasta zniknęły, a ciocia zapomniała o całym zdarzeniu.

Autobus i inne rzeczy   Mama Karolci zmartwiła się, że w tak deszczowy dzień będzie zmuszona czekać na przystanku i moknąc, a następnie podróżować zatłoczonym autobusem pełnym ludzi i ich mokrych parasoli. Karolcia sprawiła, że ludzie z autobusu zniknęli, a na twarzy mamy pojawił się uśmiech. Następnie dziewczynkę odwiedził


Komentarze

    3 + 4 =