Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Karolcia - streszczenie

pokoiku w zamian za niebieski koralik ściskany schowany w kieszeni dziewczynki. Kierowca widząc całą sytuację szybko wyprowadził Karolcię i ciotkę z domu towarowego. Wyjaśnił zdumionej dziewczynce, że sprzedawczynią była zła czarownica, Filomena. Nie było już czasu na kolejne pytania, ponieważ znaleźli się na ulicy Kwiatowej przed nowym domem. Rodzice czekali już na córkę. Widząc ciotkę Agatę w kapeluszu z żywymi fiołkami bardzo się zdziwili i zapytali skąd wziął się na jej głowie, kobieta jednak nie potrafiła odpowiedzieć na to pytanie.

Trochę o sąsiadach i deszczowym dniu

   Rodzina była bardzo szczęśliwa z nowego mieszkania. Karolci bardzo podobał się duży balkon i okna z widokiem na drzewa. Sąsiedzi również okazali się bardzo życzliwi: starszy o rok Piotrek, Leszek z młodszą siostrzyczką Janeczką, a także Dorota i Agasia. Wkrótce z Karolcią zamieszkała jeszcze kotka, Gracja.
  Pewnego ranka dziewczynka sięgnęła do kieszeni i znalazła w niej zapomniany koralik. Myjąc ręce przed śniadaniem włożyła go pod wodę i bardzo się zdziwiła, gdy koralik zaczął mówić po czym zmienił się w bańkę mydlaną. Oznajmił Karolci, że spełni każde jej życzenie w podziękowaniu za umycie. Dziewczynka postanowiła skorzystać z okazji i poprosić o zniknięcie z talerza owsianki, której tak nie znosiła. Koralik spełnił jej życzenie.

Co było dalej?

   Pewnego dnia Karolcia zapragnęła pomóc ciotce używając małego koralika. Otóż ciotka Agata była zbyt zmęczona, aby pójść do sklepu po kurę na rosół. Dziewczynka poprosiła koralik o pojawienie się kury na stole. Tak też się stało, jednak zwierzę było żywe i zaczęło biegać po kuchni. Mama z ciotką nie wiedziały, do kogo kura należy. Karolcia poprosiła więc koralik, aby zabrał gościa.
  Mama wychodząc z domu żaliła się dziewczynce, że nie jest starsza,


Komentarze

    1 + 4 =